XVII Jesienne Warsztaty Betonowe

3 dni wykładów, pokazów praktycznych i rozmów. Około 200 zainteresowanych osób z branży budowlanej. I beton. Zwykły, w budownictwie drogowo-mostowym, architektoniczny, samozagęszczalny, w prefabrykacji czy wysokiej wytrzymałości. Za nami XVII Jesienne Warsztaty Betonowe zorganizowane przez Grupę Górażdże.

Uczestników warsztatów w dniach 27-29.11.2019 r. zaproszono do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu oraz Cementowni Górażdże. Była także okazja, by zwiedzić nowoczesne laboratorium CT Betotech.

- Warsztaty przygotowywaliśmy z uczelniami wyższymi: Politechniką Krakowską, Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Śląską, Politechniką Warszawską. Natomiast od strony praktycznej wspierali nas dostawcy domieszek do betonów oraz deskowań, tak ważnych w przypadku betonu architektonicznego, zyskującego dziś coraz większą popularność – opisuje Wiesław Adamczyk, Wiceprezes Zarządu Grupy Górażdże, Dyrektor Techniczny


Grupa Górażdże odpowiadała za przygotowanie części technicznej, a także pokazu związanego z projektowaniem betonów, w tym betonów drogowo-mostowych, który poprowadził Artur Golda, Dyrektor Centrum Technologicznego Betotech: - Warsztaty są znakomitą platformą do wymiany informacji i doświadczeń między nami, a naszymi klientami, jak również prezentacji nowinek, które pojawiają się w naszej ofercie.

- Te warsztaty mają na celu pokazanie jak efektywnie można wykorzystywać cement w technologii betonu, jak szerokie mamy dziś możliwości – dodaje prof. Zbigniew Giergiczny, Pełnomocnik Zarządu ds. Badań i Rozwoju Produktów Grupy Górażdże

W sumie, w ciągu trzech dni, odbyło się aż osiem sesji warsztatowych i dwie warsztatowo-wykładowe, obejmujące tematykę projektowania betonu (od zwykłego, przez samozagęszczalny aż po beton dla budownictwa drogowo-mostowego) i reaktywność alkaliczną kruszyw. Moderatorami poszczególnych sesji byli zarówno praktycy, jak i naukowcy, co pozwoliło spojrzeć na poruszane zagadnienia z różnych stron.


- Poza świetnie przygotowanymi wykładami i prelegentami z najwyższej półki, to jest znakomita okazja do spotkań i rozmów w kuluarach, wymiany doświadczeń z kolegami z branży – podkreśla Szymon Kowalski z Jucha Beton, który na Jesiennych Warsztatach Betonowych, organizowanych cyklicznie co 2 lata, bywa regularnie  

A spotkać rzeczywiście można było przedstawicieli bardzo szeroko rozumianej branży budowlanej: producentów betonu, materiałów budowlanych i domieszek chemicznych, przedstawicieli firm budowlanych, laboratoriów badawczych oraz reprezentantów środowiska akademickiego. Liczymy na podobne zainteresowanie za kolejne dwa lata!

XVII_Jesienne_Warsztaty_Betonowe.

XVII_Jesienne_Warsztaty_Betonowe.

XVII_Jesienne_Warsztaty_Betonowe.

XVII_Jesienne_Warsztaty_Betonowe.

XVII_Jesienne_Warsztaty_Betonowe.

XVII_Jesienne_Warsztaty_Betonowe.

XVII_Jesienne_Warsztaty_Betonowe.

XVII_Jesienne_Warsztaty_Betonowe.